• YARIM ALTIN
  8.140,00
  % 0,55
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8668
  % 0,58
 • € EURO
  35,5756
  % 0,44
 • £ POUND
  42,1133
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  4,5111
  % 0,25
 • РУБ RUBLE
  0,3729
  % -1,36
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Vakıfbank Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Vakıfbank Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Vakıfbank otomatik ödeme talimatları müşterilerin seçebileceği kanallar aracılığı ile gerçekleştirilebilir. Bu kanallar arasında bir çok farklı seçenek bulunurken, bu seçeneklerden hangisi ile otomatik ödeme talimatı oluşturma tamamen müşterinin isteğine ve insiyatifine bağlıdır. Vakıfbank müşterilerinin otomatik ödeme talimatı verebilir bir kanallar ise şu şekildedir:

 • Vakıfbank şubeleri 
 • Vakıfbank ATM’leri
 • Vakıfbank internet bankacılığı
 • Vakıfbank mobil bankacılık
 • Vakıfbank müşteri hizmetleri

Vakıfbank müşterileri bu kanallardan yalnızca birisini seçerek kolayca otomatik ödeme talimatı oluşturabilirler. Otomatik ödeme talimatlarının oluşturabileceği tüm kanallar aynı seçenekleri ve aynı avantajları içerirler. Otomatik ödeme talimatı avantajlarından, tüm otomatik ödeme talimatı veren müşteriler faydalanabilir. Vakıfbank otomatik ödeme talimatlarından tüm müşteriler faydalanabilir ve bu sayede ödemeler de gecikme durumu yaşanmamış olur. Birçok ödeme tarihleri çakıştığı için akılda tutmakta bir o kadar zor olabiliyor ve bu yüzden birçok ödemeye de gecikme faizi uygulanıyor. Vakıfbank otomatik ödeme talimatları ile bu olumsuzluklar tamamen ortadan kaldırılarak ödeme işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi de mümkün kılınmış oluyor. Vakıfbank otomatik ödeme talimatları oluşturan müşterilerden hiçbir koşulda işlem ücreti almıyor veya otomatik ödemelere herhangi bir ek ücret ödemesi yansıtmıyor. Vakıfbank otomatik ödeme talimatı kaldırma hakkı tüm müşteriler için yasal olarak bulunmaktadır. Bu hakkını kullanmak isteyen müşteriler hesabın bulunduğu şubeye giderek Vakıfbank ödeme talimatı dilekçesi istemesi yeterli olacaktır ve dilekçeyi doldurarak müşteri hizmetlerine teslim edildiği halde kısa bir süre içerisinde otomatik ödeme talimatları iptal edilecektir.

Vakıfbank Otomatik Ödeme Talimatları ile Neler Ödenebilir?

vakifbank otomatik odeme talimati nasil yapilir

Otomatik ödeme talimatı konusunda Vakıfbank oldukça geniş bir hizmet ağına sahiptir. Özel ihtiyaç ödemelerinden, fatura ödemelerine kadar birçok ödeme seçeneği vardır. İnternet, doğalgaz, elektrik, su, telefon faturaları başta olmak üzere kira, taksit, eğitim ödemeleri veya harçlık için bile otomatik ödeme talimatı oluşturabilmek Vakıfbank aracılığı ile mümkün olmuştur. Bunun için sadece birkaç onay verilmesi gerekir. Verilen bu onaylar sayesin de istenilen tüm alanlarda otomatik ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir. İstenir ise otomatik ödeme işlemleri yalnızca hesap bakiyesinden çekilirken, müşterinin onay vermesi dahilinde kredi kartı bakiyesi üzerinden de otomatik ödeme talimatı gerçekleştirilebilir.

Ayrıca Ceviz Yetiştiriciliği Devlet Desteği Şartları Nelerdir? Başvurusu Evrakları adlı yazımıza göz atın!

Vakıfbank Kredi Kartı Ödemeleri İçin Otomatik Ödeme Talimatı Verilebilir Mi?

Vakıfbank kredi kartı ödemelerinin de otomatik ödeme talimatı ile gerçekleştirilmesi mümkündür. Kredi kartlarının ödemeleri düzenli olarak takip edilmediğinde banka tarafından ödemelere gecikme faizi uygulanır ve müşteriler bu faiz tutarını da ödemem zorunda kalır. Diğer ödemelerde olduğu gibi kredi kartı için de otomatik ödeme tanımlaması yapılması mümkündür.  Ödemeler için son ödeme tarihi beklenir. Ardından ise işlem tamamlanır. Böylece müşterinin  sicilinin de olumsuz etkilenmesi söz konusu olmaz. Ödemelerin sorunsuz ve takip edilmek zorunda olmadan otomatik ödeme talimatı ile düzenli ve güvenilir bir şekilde yapılabilmesi de mümkün hale gelmiştir.

Vakıfbank Otomatik Ödeme Talimatı İnternet Aracılığı İle Nasıl İptal Edilir?

Vakıfbank otomatik ödeme talimatlarının internetten iptal edilmesi için öncelikle Vakıfbank internet bankacılığı adresine müşteri numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Daha sonra giriş yapan müşteriler internet bankacılığının ana sayfasından ödemeler sekmesine geçerek, bu sayfada verilmiş olan tüm otomatik ödeme talimatları görüntülenir ve istenirse tüm otomatik ödeme talimatları iptal edilebilir veya yalnızca seçilen otomatik ödeme talimatlarının iptal işlemi gerçekleştirilebilir. İnternet bankacılığı aracılığı ile otomatik ödeme talimatı oluşturmuş olan tüm müşteriler banka şubesinde sıra beklemeden bulundukları yerden hızlı ve kolay işlemler ile otomatik ödeme talimatı işlemlerini iptal edebilirler.

Vakıfbank Otomatik Ödeme Talimatında Olan Faturalar Ne Zaman Ödenir?

vakifbank otomatik odeme talimati nasil yapilir

Vakıfbank otomatik ödeme talimatı verilmiş olan faturalar hesapta bakiye olsa dahi faturanın kesildiği anda ödenmez. Otomatik ödeme talimatı verilmiş olan faturaların ödenmesi için hesap üzerinde bulunan son ödeme tarihi beklenir ve son ödeme tarihi geldiği anda hesaptan gerekli tutar çekilir veya müşterinin yönlendirmesi ile kredi kartından gereken fatura tutarı ödenebilir. Vakıfbank otomatik ödeme talimatlarında yalnızca faturalarda değil, hangi ödemeler için otomatik ödeme talimatı verilirse verilmesin banka ödeme yapmak için son ödeme tarihini bekler ve bu tarihe geçiş yapıldığı an direkt olarak otomatik ödemede olan tüm ödemeler ödenmiş olur.

Ayrıca Devlet Kira Yardımı Nedir? Başvurusu, Şartları, Evrakları adlı yazımıza göz atın!

Vakıfbank Otomatik Ödeme Sistemi Nasıl Çalışır?

Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu otomatik ödeme sisteminin çalışma prensipleri tamamen müşteriye yönelik olarak işler. Otomatik ödeme sistemi, müşterinin bankaya ödemelerin otomatik olarak yapılması için yetki vermesi ile çalışan bir sistemdir. Müşteri tarafından bankaya bildirilen tarih ve fatura ödeme tutarı ile yalnızca verilen yetki dahilinde ödemeler gerçekleştirilirken, yetki dışında kalan ödeme tutarlarına banka hiçbir işlem yapamaz. Bu sebeple otomatik ödeme talimatı oluşturulurken, ödemeler için ayrılmış olan miktar bankaya doğru bir şekilde bildirilmelidir. Aksi halde ödemelere yetersiz miktar ödeme yapılması veya fazla ödeme yapılması gibi durumlar ile karşılanmakta mümkündür. Vakıfbank yalnızca müşterinin verdiği yetki kadar çalışma hakkında sahiptir. Bu sebeple müşterinin lehine dahi olsa yetkisi bulunmadığı durumlarda asla hiçbir bankacılık işlemine müdahale edemez. Bu yüzden müşterilerin hangi faturaları, ödemeleri veya harçlık gönderimlerini otomatik hale getirdiğine dikkat edilmelidir. Otomatik ödeme talimatında bulunan ödemeler için bankaya bildirilen ve ayrılan tutardan farklı bir ödeme yapılmak isteniyor ise bu bilgiler ilgili telefon numaralarından müşteri hizmetlerine bildirilmelidir.