• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Halkbank Mobil Şube Parola Nasıl Alınır?

Halkbank Mobil Şube Parola Nasıl Alınır?

Halkbank Bankası mobil bankacılık uygulaması şifresi almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Halkbank mobil şube parola alabilmek için ilk olarak Halkbank mobil bankacılık uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.
 • İndirme işleminin ardından mobil bankacılık uygulamasının giriş kısmında yer alan “Dijital Parola Al / Unuttum” seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli onayları vermenizin ardından sözleşmeleri okuyarak onaylayın.
 • Kimliğinizi telefon kameranıza okutun.
 • Kimliğinizi, telefonunuzun arka kısmına yakınlaştırıp NFC ile T.C. kimlik kartınızı okutun.
 • SMS ile cep telefonunuza gelen şifreyi girerek doğrulama işlemlerini tamamlayın.
 • Tüm bu işlemlerin ardından dijital parolanızı oluşturarak Halkbank dijital kanallarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Halkbank Mobil Şube Parolanızı Unutunca Ne Yapabilirsiniz?

halkbank sms kredi

Halkbank mobil bankacılık uygulaması şifresini unuttuysanız, Halkbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş kısmında bulunan “Parolamı Bilmiyorum / Unuttum” seçeneğine tıklayabilir ve şifre alabilirsiniz. Aynı zamanda Halkbank müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 222 0 400 numarası üzerinden de şifre işlemleri menüsünden kart bilgilerinizi kullanarak şifre oluşturabilirsiniz. Ayrıca Halkbank şubelerinden de parola alabilirsiniz.

Halkbank Mobil Uygulamasını Kimler Kullanabilir?

Halkbank mobil bankacılık uygulamasını kullanabilecek kişiler şöyle verilmiştir:

 • Halkbank internet bankacılığı kullanıcıları,
 • Halkbank üzerinde kayıtlı cep telefonları ile Halkbank mobil bankacılık uygulamasını cihazlarına indirerek aktive eden tüm kişiler de Halkbank Mobil’i kullanabilmektedir.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Halkbank internet şubesi şifre blokeli ya da şifreyi unuttuysanız Halkbank müşteri hizmetleri servisi olan Halkbank Diyalog’u arayabilirsiniz. Müşteri temsilcilerinin sizleri yönlendirmesi ile yeni bir şifre oluşturarak internet bankacılığını kullanmaya kolay bir şekilde devam edebilirsiniz. Belirleyeceğiniz şifrenin en az bir küçük harf, en az bir rakam ve en az bir büyük karakterli harf de içermesi, bunların yanı sıra şifrenin toplamda en az 6 karakterli olması gerekir.

Halkbank’ın bireysel müşterileri, Halkbank internet sayfası üzerinden de yeni şifre alabilmektedirler. Bunun için Halkbank’ın resmi internet sitesine girdikten sonra blokeli linkine tıklayarak kartla giriş sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfa üzerinden sırayla şifre, kart doğrulama, parola ve başarılı parola seçeneklerini adım adım tamamlayıp yeni bir internet bankacılığı şifresi oluşturabilirsiniz.

Halkbank’ın kurumsal müşterileri ise Halkbank şubelerine bizzat müracaat ederek yetkililere bilgi vermesi gerekir.

Halkbank internet bankacılığı şubesine giriş yapmanızın ardından kısa bir süre sonra kartınız kısıtlanır ve işlemlerinize devam edemezseniz müşteri hizmetlerinden destek alarak sorununuzu çözebilirsiniz. Sesli yanıt sistemi ile işlemlerinizi tamamlayabilmek için ilk olarak 4 ve sonra 3 rakamlarını tuşlamanız yeterli olacaktır.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Nasıl Alınır?

Halkbank internet bankacılığı şifresi alabilmek için sizlere en yakın Halkbank şubesine gidip bireysel Halkbank müşterileri için hazırlanan başvuru formlarını doldurup şifre alabilirsiniz. Halkbank kurumsal müşterisi iseniz kurumsal müşterilere özel olarak hazırlanan başvuru formlarını doldurmanız yeterli olacaktır. Doldurulan bu başvuru formları, Halkbank tarafından onaylandıktan sonra geri kalan tüm işlemleri internetten gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank internet sitesine girerek ilk defa kullanacağınız için şifre oluşturmanız gerekmektedir. Şifre oluşturmak için 2 yöntem mevcuttur. Bunlar:

 • Halkbank mobil şube parola oluşturmak için ilk olarak 444 0 400 numaralı Halkbank müşteri hizmetleri numarası aranarak müşteri temsilcilerinden yardım alınabilir.
 • Diğer yöntem ise kart ile giriş uygulamasını kullanmaktır. Kart ile giriş kısmına geçtiğinizde size 3 çeşit kart tipi verilir. Hangi tip kartınız varsa onu seçerek kartınızın son 6 hanesini, son kullanma tarihini ve telefon numaranızı yazarak devam etmeniz gerekir. Sırayla şifre ve kart doğrulama adımlarını tamamlayarak şifre oluşturabilirsiniz.

Bu 2 güvenilir yöntemi de şifre almak için kullanabilirsiniz. Halkbank internet bankacılığı şifrenizi oluşturduktan sonra yeniden bankanın internet sitesine giriş yaparak müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Halkbank müşterileri için Şifrebaz, SMS şifre ve Şifrebaz cep tek kullanımlık şifreler vererek güvenliği arttırır. Böylece Halkbank internet bankacılığı kullanırken güvenli bir şekilde giriş yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası Mobil Şube Parola Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Halkbank SMS ile Şifre Nasıl Alınır?

Halkbank SMS yöntemi ile şifre almak için Halkbank çağrı merkezi kullanılabilmektedir. Özellikle de şifrenizi unuttuysanız, Halkbank sizlere tek kullanımlık şifreler vermektedir. Bu şifre ile mobil bankacılık uygulaması ya da internet bankacılığı şifrelerinizi bilmiyorsanız bile sisteme giriş yapabilir ve daha sonrasında da kendi şifrelerinizi belirleyebilirsiniz. Şifrenizi, SMS yoluyla almak özellikle Halkbank sistemine kayıtlı olan telefon numarası ile işlem gerçekleştirme optimizasyonu olduğu için sık sık yaşanır. Mobil şube ile SMS şifresi, tek kullanımlıktır. Tek kullanımlık şifre ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra, tekrar uygulama üzerinden şifrenizi değiştirmelisiniz. Yani Halkbank müşterilerine SMS ile şifre aldırarak işlemleri kolaylaştırmaktadır.

halkbank kredi

Halkbank Şifre Çiz Uygulaması Nedir?

Halkbank şifre çiz özelliği genel olarak şifresini unutan kişiler için oldukça yararlı bir yöntem olmaktadır. Halkbank mobil şube parola kullanmanıza gerek kalmadan görsel hafızadan yararlanarak geliştirilen Halkbank şifre çiz uygulaması, mobil bankacılık uygulaması için tasarlanmıştır. Bu yöntem, akıllı telefonlarda kullanılan teknik ile aynı şekildedir. Doğrulamasını 2 kez yaptığınız şifreyi ekrana çizerek kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabilmek için ilk olarak mobil şube uygulamasına girişinizin doğrulamasının alınması gerekir. Sizlere verilen müşteri numarası, T.C. kimlik numarası ve kimliğinizle doğrulama yapacağınız dijital parola ve Halkbank’ın göndermiş olduğu tek kullanımlık şifre ile giriş yapın. Bunun ardından ise bir desen belirleyerek uygulamaya artık bu şekilde giriş yapabilirsiniz.