• YARIM ALTIN
  8.088,00
  % 1,25
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2472
  % -0,13
 • € EURO
  35,1204
  % 0,03
 • £ POUND
  41,0230
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  4,4693
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3546
  % -0,53
 • BITCOIN/TL
  2158590,104
  % 3,12
 • BIST 100
  %

ING Bank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

ING Bank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

ING Bank vadeli yatırım hesabı ile internet şubesi ve telefon bankacılığı üzerinden açılan TL hesaplarından avantajlı faiz oranları ile kazanç sağlamak mümkündür. Ayrıca internet şubesinden açılan hesaplar vadesi geldiğinde otomatik olarak internet şubesine özel avantajlı faiz oranıyla yenilenmektedir. İnternet şubesi başvuru menüsü ile Hesaplar bölümünden Vadeli Hesap Açılışı seçeneği seçilerek internet bankacılığı üzerinden, ING Bank çağrı merkezini arayarak telefon bankacılığı üzerinden ya da en yakın şubeye gidilerek ING Bank vadeli mevduat hesap açılışı yapılabilmektedir.

ING Bank Vadeli Mevduat Özellikleri Nelerdir?

ING Bank vadeli yatırım özellikleri, piyasa koşullarına göre güncellenen faiz oranları birikimlerin en iyi şekilde değerlendirme imkanı sunmaktadır. Çeşitli vade alternatifleriyle TL ya da döviz cinsinden vadeli hesap açılabilmekte olup hesaptan vadesi bozulmadan, aynı vade dönemi içerisinde 2 defayı geçmemek üzere, vadeli mevduat bakiyesinin  %20’si kadar para çekilmektedir. Para çekme işleminden sonra vadeli hesapta kalan bakiyeye faiz işlemeye devam etmektedir. İnternet şubesinde açılan TL, USD ve Euro tarzı e-hesaplar 1 aydan 1 yıla kadar olan vadelerde geçerli olmaktadır. Şubelerden açılan vadeli mevduat hesaplar vade sonlarında e-hesaba dönüştürme imkanı sağlamaktadır. Hesap açma limiti en az 5.000 TL, 2.000 USD ve 2.000 Euro şeklindedir. Para çekme işlemi sonunda dilim değişikliği olması halinde kalan bakiyenin yer aldığı dilime göre faiz oranı düşülebilir.

QNB Finansbank vadeli mevduat hesabı nasıl açılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

ING Ara Ödemeli Mevduat Hesabı

ing ara odemeli mevduat hesabi nedir

ING ara ödemeli yatırım hesabı ile, yatırımların uzun vadede cazip faiz oranlarıyla değerlenir ve birikmiş faizi istenilen dönemde alıp düzenli bir gelir sağlanmış olur. Hesabı internet şubesi başvuru menüsünden Hesaplar ve Ara Ödemeli Hesap Açılışı seçeneği seçilerek hemen açılabilmektedir.

ING Ara Ödemeli Mevduat Hesabı Özellikleri

ING ara ödemeli yatırım hesap özellikleri mevduatı en az 1 yıl vadeli olarak değerlendirildiği ve dönem içerisinde oluşan faiz gelirlerinin isteğe göre 1, 3, 6 aylık veya yıllık dönemlerde ödendiği mevduat hesap türü olma özelliği taşımaktadır. Tercih edilen döviz cinsine göre TL, USD veya EUR olarak birikimler değerlendirilebilir. Piyasada faiz oranları düşüş yaşasa dahi yıllık sabit faiz sayesinde değişikliklerden etkilenilmez. Her türlü ödeme için kullanılan faiz getirileri, hesap açılışı sırasında belirlenen ara dönemlerde de çekilebilmektedir. İhtiyaca göre birikmiş faiz 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak alabilme imkanı bulunmaktadır. ING ara ödemeli yatırım hesabı ING Bank telefon bankacılığı üzerinden ya da en yakın ING Bank şubelerinden açılabilmektedir.

ING FX Nedir?

ING FX ile kur değişimini tüm gün görme olanağı sağlamakta, yatırım kararını istenilen anda verebilme olanağı, seçilen para birimlerinin haftalık, aylık, 6 aylık geçmiş değerlerini görerek plan yapabilme, mesai saatleri içerisinde kur bilgisini canlı olarak takip edebilme ve istenilen anda 20 saniye dondurma imkanı sağlamaktadır. İnternet şubesi yatırım işlemleri menüsünden  Döviz/Fon/Bono kısmından ING FX’e ulaşım sağlanabilir.

E-Turuncu Hesap Nedir?

E-turuncu hesap, bir vadeli mevduat hesap türü olmakla beraber e-turuncu hesabı ile kazanç sağlamak ve bankacılık işlemlerini dijital kanallar yoluyla kolayca gerçekleştirmek için ING Mobil, ING internet şubesi, ATM ya da telefon bankacılığı üzerinden e-turuncu hesap açma işlemleri yapılabilmektedir. Şubeye gitmek yerine dijital kanallar kullanılarak her zaman daha avantajlı faiz oranı kazanma imkanı bulunmaktadır. Vadesiz hesapta belirlenen tutarlarda bakiye bulundurarak yine avantajlı faiz kazanma şansı artmaktadır. ING Bank vadeli mevduat içinde bulunan turuncu ekstra müşterisi olup ayda 1.000 TL harcama yaparak da daha avantajlı faiz alınabilir.  Alt limit olmamakla beraber maaş miktarı ne kadar olursa olsun, hesapta durduğu her gün değerlenmektedir. 1 yıl boyunca Hoş Geldin Faizi ile kazanç sağlanmakta olup, turuncu ekstra müşterisi olanlar ayda 1.000 TL harcama yaptığında, bir sonraki ay e-turuncu hesaptan EFT ve havale masrafı ödememektedir. Para çekildiği zaman ya da yatırıldığı zaman vade bozulmaz ve faiz kazancı günlük olarak hesaba geçmektedir. Türk Lirası, Dolar, Euro, Altın ve İngiliz Sterlini seçenekleri ile hesap açılabilmektedir.

E-Turuncu Hesap Özellikleri Nelerdir?

E-turuncu hesap ayrıcalıkları, daha önce turuncu hesap açmayan kişiler hoş geldin faizinden 12 ay boyunca yararlanabilmektedir. Bu zaman içerisinde hoş geldin faizi oranı, piyasa koşullarına göre günlük olarak yukarı ya da aşağı yönde güncellenerek birikimlerin piyasa koşullarında değerlenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda faiz, günlük olarak işlemekte olup hoş geldin faizi süresi sonrasında birikimler günlük ilan edilen faiz oranları ile değerlenmektedir. E-turuncu hesapta ister hoş geldin faizi süresi içindeyken istenirse hoş geldin faizi süresi sona ermiş olduğunda, ING Bank’ın belirlediği koşullara bağlı olarak, her zaman ayrıcalıklı faiz oranları ile kazanç sağlanabilmektedir. Hesap açmak için alt limit gerekmemekte olup, istenirse 100 TL ile e-turuncu hesapta değerlendirilmektedir. E-turuncu hesaba sadece dijital kanallardan ATM, ING internet şubesi, ing.com.tr, ING Mobil ya da telefon bankacılığı üzerinden başvurulabilir. Turuncu ekstra müşterisi olarak ayda 1.000 TL harcama yapıldığında, bir sonraki ay e-turuncu hesaptan EFT ve havale masrafı ödenmemektedir. Düzenli veya otomatik fatura talimatı vermek için diğer hesaplar kullanabilir, ATM’lerden para çekebilir ve yatırabilinir. Faiz oranları, yıllık basit brüt oranlar olmaktadır. Hafta içi saat 17.00’den önce para yatırıldığında, aynı gün faiz kazanmaya başlanılmaktadır. Hoş geldin faizi ve avantajlı ayrıcalıklı faiz 1.500.000 TL, 250.000 USD, 250.000 EUR, 4.500 Gram Altın ve 250.000 GBP’ye kadar geçerli olduğu için bakiye bu miktarın üstüne çıkması durumunda aşan kısmına daha düşük faiz oranı uygulanmaktadır. Diğer bankalardan yapılan döviz transferlerinde INGBTRIS SWIFT kodunun kullanılması gerekmektedir.

Turuncu Hesap Hoş Geldin Faizi Nedir?

turuncu hesap hos geldin faizi tanimi

Turuncu hesap hoş geldin faizi altında bulunan herhangi bir ürünü ilk kez açan müşterilere sunulan yüksek faiz oranı demektir. Hoş geldin faizinin süresi açılan hesaba göre değişmektedir. Dijital ortamı tercih eden kişiler şube yerine dijital kanalları kullanarak e-turuncu hesap ile 365 gün boyunca, şube ortamında işlem yapmak isteyenler için turuncu hesap ile 90 gün boyunca güncel hoş geldin faiz oranından faydalanırlar. Hoş geldin faizi, hesabın açıldığı gün başlamakta ve en yüksek getiri için hesaba hemen para yatırılması önerilmektedir. E-turuncu hesapta ve turuncu hesapta faiz oranı piyasa şartlarına göre değişmektedir. Hoş geldin faizi 10 TL için de, 1.500.000 TL için de aynı olmaktadır. Hoş geldin faizi süresi boyunca hesapta para tutmak zorunlu değil, hesabın kapatıp tekrar açılması da mümkündür. Fakat hesapta para olmayan ve hesabın kapalı olduğu günler hoş geldin faizi süresinden düşülmektedir.

Garanti vadeli mevduat hesabı nasıl açılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

E-Turuncu Hesap İle Turuncu Hesap Farkı Nedir?

E-turuncu hesap dijital ortamı tercih edenler için hesabı internetten veya mobilden açabilir, işlemleri sadece dijital kanallardan yapılabilir. Şube kullanılmadığı için maliyetler düşeceğinden banka bunu daha yüksek faiz oranları olarak kişilerle paylaşmaktadır. Turuncu hesap ise şubeden vazgeçmeyenler için hesabı şubelerden açar ve işlemler ister dijital kanallardan, ister şubelerden yapılabilmektedir. ING Bank vadeli mevduat ile iki tür hesaptan da yararlanılabilir.