• YARIM ALTIN
  8.620,00
  % 0,54
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5388
  % 0,21
 • € EURO
  34,9326
  % 0,37
 • £ POUND
  40,5501
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3456
  % 0,33
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

QNB Finansbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

QNB Finansbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

QNB Finansbank vadeli yatırım hesabı açmak için, Finansbank telefon bankacılığı vasıtasıyla, QNB Finansbank internet ve cep şubeleri üzerinden hesap açılabilir. Finansbank hesabı bulunmayan kişilerin öncelikle hesap oluşturmaları gerekmektedir. Finansbank şubelerinden başvuru formu doldurarak anında hesap açılması için başvuru oluşturulabilir. Bununla beraber en yakın şubeye gidilerek vadeli mevduat hesabını açılabilir. Hesap cüzdanı Finansbank’ta mevduat hesap varlığı hukuken ispatlayıcı bir belge olmakla beraber hesap cüzdanını istenildiği zaman şubelerden alınabilmektedir. Vadeli mevduat hesabı açmak için gerekli en az miktar ise 10.000 TL, 2.500 EUR veya 2.500 USD’dir. QNB Finansbank vadeli mevduat hesabına vade süresince para yatırma ve para çekme işlemi yapıldığı zaman hesap vadesi bozulmaktadır. Böylece bu hesaptan faiz getirisi kazanılmamış olunur. Vadeli mevduat hesabının erken kapatılması durumunda ise bu hesaptan faiz getirisi kazanılmamış olunur.

E-vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

E-vadeli yatırım hesabı, avantajlı faiz oranları ile sabit getiri, daha yüksek faiz oranları, internet şubesi ve cep şubesi üzerinden anında hesap açabilme kolaylığı, QNB Finansbank güvencesiyle birikimleri değerlendirme fırsatı ve 14 günden 1100 güne kadar istenilen vadede hesap açma imkanı sağlamaktadır.

Denizbank vadeli mevduat hesabı nasıl açılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

E-vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

e vadeli mevduat hesabi nasil baslatilir

E-vadeli yatırım hesabı açmak için Finansbank cep şubesi ve internet şubesi üzerinden başvuru yapılabilir. Açılış işlemleri için cep şubesi ve internet şubesi üzerinden hesaplar bölümüne, hesap Açma kısmına ve vadeli hesap açma ekranına ulaşıp işlem gerçekleştirilebilir. QNB Finansbank internet ve cep şubesi şifresi Finansbank üzerinden temin edilebilir. QNB Finansbank müşterisi olmayan kişiler ise en yakın Finansbank şubesine giderek müşteri olabilirler.

QNB Finansbank Kazandıran Günlük Hesap Nedir?

QNB Finansbank kazandıran günlük hesap ile %18.85′ e varan tanışma faizi fırsatı, avantajlı günlük faiz oranları, gün sonu kazancını anında hesapta görme avantajı, vade bozulmadan para çekme olanağı ile kolaylıkla acil nakit ihtiyacı karşılama avantajı, günlük faiz ile birikimler değerlenirken tüm bankacılık işlemlerini tek bir hesap üzerinden yapabilme kolaylığı sağlanabilir.

Kazandıran Günlük Hesap Özellikleri Nelerdir?

Kazandıran günlük hesap ayrıcalıkları ile vadesiz hesapla yapılabilen, havale ve EFT işlemleri, fatura ödemeleri, otomatik ödeme talimatı, ek hesap limiti gibi tüm işlemler yapılabilir. Hesap açılışında banka tarafından belirlenen alt limit tutarının altında olmayacak bir alt limit miktarı belirlenebilir. Belirlenen alt limitin üzerinde kalan bakiye 17:00 ve 05:00 saatleri arasında kullanılamamakta olup, bu süre içinde bakiye vadeli hesaba aktarılır ve günlük faiz işlemektedir. Belirlenen alt limit tutarının altında kalan vadesiz bakiyesi istendiği zaman kullanılabilir. Banka tarafından belirlenen bu alt limit tutarı bireysel TL hesaplar için en az 10.000 TL, EUR/USD hesaplar için en az 5.000 EUR/USD’dir. Kazandıran günlük hesapta alt limit istenildiği zaman Finansbank şubelerinden, çağrı merkezinden ya da internet şube üzerinden güncellenebilir. Hesapta uygulanacak faiz oranı, hesap açılış tarihinde güncel faiz oranlarına, seçilen para birimine ve bağlantılı vadeli hesapta bulunan bakiyeye bağlı olarak banka tarafından serbestçe belirlenmektedir. Faiz oranı günlük işlediği için, banka tarafından değiştirilebilmektedir. Kazandıran günlük hesabın tanışma faizi süreci bittiği zaman, hesap açılışından itibaren 150 gün sonuna kadar avantajlı faiz oranlarından yararlanılır. Kampanya süresi içerisinde faiz oranları ve gün aralıklarında banka tarafından değişiklik yapılabilmektedir. QNB Finansbank vadeli mevduat hesap cüzdanı, Finansbank’ta mevduat hesap varlığını hukuken ispatlayıcı bir belge olup hesap cüzdanı istenildiği zaman istenilen Finansbank şubesinden alınabilir. Aynı zamanda müşterilerin mevcut kazandıran günlük hesaplarının en az 7.500 TL olarak belirlenebilen vadesiz alt limiti 26.02.2021 tarihi itibari ile 10.000 TL olarak güncellenmiştir. Belirlenen alt limit üzerindeki bakiyeler ise mevcut kazandıran günlük hesap faiz oranları geçerli olmaya devam etmektedir.

Kazandıran Günlük Hesap Tanışma Faizi Nedir?

Kazandıran günlük hesap tanışma getirisi, oldukça avantajlı oranlar sunan tanışma faizinden TL döviz cinsinden bir defaya mahsus olmak üzere ilk açılan kazandıran günlük hesapta ile faydalanılmaktadır. Tanışma faizi oranı alt limit dışında 1.000.000 TL’ye kadar bakiye bulunan günler için geçerli olmaktadır. Bu miktarın aşıldığı günlerde güncel standart kazandıran günlük hesap faizinden yararlanılmaktadır. Tanışma faizi oranı, hesabın açıldığı gün geçerli olan orandır ve tanışma faizi hesabının açılış günü baz alınarak 45 gün süreyle uygulanmaktadır.

Dönüşümlü Mevduat Hesabı Nedir?

donusumlu mevduat hesabi tanimi

Dönüşümlü yatırım hesabı ile sınırsız dönüşüm hakkı, 6 farklı döviz cinsi üzerinden işlem yapabilme imkanı, dönüşüm işlemleri esnasında faiz koruma avantajı, döviz piyasalarındaki hareketlilikten maksimum fayda sağlama fırsatı oluşturulur. TL, EUR, USD, GBP, JPY ve CHF döviz cinslerinde dönüşümlü mevduat hesabı açılabilir, tek hesapta birden fazla cinste döviz bulundurulabilir, faiz günlük olarak işlemekte ve bu sayede döviz cinsleri arasında geçiş işlemi yaparken faiz kaybı yaşanmamaktadır. Dönüşüm için sınır bulunmamakta, faiz getirisi kaybetmeden istenildiği kadar dövizler arası dönüşüm yapılabilmektedir. 21 gün ile 60 gün arasında sürelerle hesap açılışı yapabilir ve hesap açabilmek için gerekli en az tutar 30.000 TL, 10.000 USD/EUR/GBP/CHF veya 1.000.000 JPY’dir. Hesap açılışı tek bir para birimi ile yapılmakta olup geçiş yapılacak diğer para birimleri hesap açılışı sırasında seçilebilmektedir. Hesap açılışında seçilen döviz türleri için faiz oranları belirlenir ve bu oranlar günlük olarak işleme alınmaktadır. Vade sonunda hesap, aksi belirtilmediği sürece aynı şartlar ve o günkü faiz oranlarıyla yenilenmektedir. Tüm döviz işlemlerinde Finansbank’ın serbest kurları uygulanır ve vade boyunca hesaba para girişi ya da para çıkışı yapılamamaktadır.

Seracılık hibe desteği nasıl açılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

QNB Finansbank Çekimli Hesap Nedir?

QNB Finansbank çekimli hesap ile avantajlı faiz oranları, 1 aydan 1 yıla kadar vade olanakları, acil nakit ihtiyaçlarını karşılama imkanı, TL, USD veya EUR cinsinde hesap açabilme fırsatı, vade süresi dolmadan çekilen miktardan da faiz getirisi alma fırsatı sağlanmaktadır.

QNB Finansbank Çekimli Hesap Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank çekimli hesap nitelikleri ile çekimli hesap için 30 ile 365 gün arasında vade belirlenebilir, TL/USD/EUR cinslerinde hesap açılışı gerçekleştirilebilir, çekimli hesap açmak için gerekli bakiye en az 10.000 TL ya da 2500 EUR/USD’dir. Vade süresince toplam 5 kez para çekimi yapılabilir ve vade başlangıcından 7 gün sonra ilk para çekimi gerçekleştirilebilir. Toplam para çekimi 5 defayı aşmadığı sürece aynı gün birden fazla para çekimi yapabilmektedir. Vade boyunca hesapta kalan bakiye faiz oranı hesabın açılış tarihindeki oran dikkate alınarak düzenlenir. Çekilen miktarın faiz hesaplaması ise bakiyenin valör tarihinden itibaren hesapta kaldığı süre de dikkate alınarak para çekimi yapılan gündeki çekilen miktara uygulanacak faiz oranı ile yapılmaktadır. QNB Finansbank vadeli mevduat hesabından para çekme işlemi sadece Finansbank şubelerinden gerçekleşmektedir. Vade sonunu beklemeden hesap kapatılmak istenirse öncesinde yapılan para çekimlerinden kazanılan faiz miktarı ana bakiyeden düşülmektedir.