• YARIM ALTIN
  8.048,00
  % 1,02
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2234
  % -0,11
 • € EURO
  34,9331
  % 0,17
 • £ POUND
  40,5695
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  4,4779
  % -0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3522
  % 0,11
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kuveyt Türk Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

Kuveyt Türk Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

Kuveyt Türk kredi kartı takibi, bankanın anlaşmalı olduğu kargo firmasının internet sayfası ve müşteri irtibat hattı üzerinden gerçekleştirilir. Kuveyt Türk, kredi ve banka kartlarının müşterilerine teslimi için Tele Kurye firmasıyla anlaşmalıdır. Kaybolan, bozulan kartların yeniden gönderisi sırasında nerede olduğunu öğrenmek için bazı adımlar izlenmelidir.

Kuveyt Türk kredi kartının teslim sürecinde nerede olduğunu takip etmek için Tele Kurye internet sitesindeki Tele Kurye gönderi takip sayfasına http://rl.telekurye.com.tr/sorgulama.aspx üzerinden erişilebilir. Sayfadaki ilgili alanlara, kargo takip numarası ve şifre girilir. Ayrıca Tele Kurye iletişim numarası 0 212 295 30 60 aranarak da bilgi alınabilir. Kargo takip numarası ve gerekli şifre, Tele Kurye tarafından Kuveyt Türk bankasında kayıtlı müşteri iletişim numarasına gönderilir. Eğer takip numarası ve şifre gönderilmezse Kuveyt Türk müşteri hizmetleri aranarak öğrenilmelidir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Ne Zaman Gelir?

Kuveyt Türk kartı teslim süresi ortalama 7 iş günüdür. 

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu, tüm Kuveyt Türk şubelerinden yapılabilir ve kart anında şubeden teslim alınır. Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ve düzenli geliri olması gerekir. Başvurunun olumlu sonuçlanmasında, başvuran kişinin mesleki durumu, gelir düzeyi ve çalışmaya başlamış olması önemli bir rol oynar.

Kredi Kartı Başvurusu yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, ehliyet belgesi yada pasaport gerekir. Ayrıca başvuran kişinin geliri sistem tarafından tespit edilemediği durumda, kişinin gelirini gösteren belgeler de talep edilebilir.

Polkadot nedir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

basvuru nasil takip edilir kuveyt turk kredi karti

Kuveyt Türk kart başvurusu takibi telefon üzerinden yapılabilir. Kart başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonuçlandığını öğrenmek için 444 0 123 hattı aranmalıdır. Eğer başvuru bir Kuveyt Türk şubesinden yapıldıysa, başvuru sonucu şubeyi arayarak da öğrenilebilir. Başvurular ortalama 1-2 iş günü içinde sonuçlanır. Bu süre bazı durumlarda 1 haftaya kadar uzayabilir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk kredi kartı sorgulaması e-devlet kapısı, www.turkiye.gov.tr/ üzerinden gerçekleştirilir. Üzerinize kayıtlı, unuttuğunuz bir kartınız varsa, e-devlet üzerinden görüntüleyebilirsiniz. E-hizmetler sekmesi üzerinden sırasıyla, “Diğer kurum portallarına geçiş”, “Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu”, “Mevduat katılım fonu hesabı bulunan banka sorgulama” sekmelerini takip ettikten sonra “yukarıdaki bilgileri okudum anladım” seçeneğini seçerek, üzerinize kayıtlı kartlar görüntülenebilir. E- devlet üzerinden sadece Kuveyt Türk kredi kartlarını değil, tüm bankalara ait kartları görüntülemek mümkündür. 

Kuveyt Türk Kredi Kartları Nelerdir?

Kuveyt Türk kredi kartı çeşitleri, müşterilerin istekleri ve ihtiyaçlarını karşılamak adına çeşitlilik gösterir.

Kuveyt Türk Kartları şunlardır:

 • Sağlam Kredi Kartı
 • Sağlam Nakit Kartı
 • Dijital Kaşif Kartı

Kuveyt Türk Sağlam Kredi Kartı bankanın yeni nesil kredi kartı olarak müşterilere sunulur. Kuveyt Türk müşterilerine birçok fırsat sağlayan kredi kartı ayrıca yıllık kart ücreti de talep etmemektedir. Kuveyt Türk Sağlam Kartı, Platin, Gold ve Klasik olmak üzere 3 sınıfta sunulur. 100 TL üzeri alışverişlerde kart sahibinin belirlediği sayıda taksit imkanı sağlanır. Ayrıca alışverişlerle Altın Puan biriktirilir. Düzenli kullanımlarda her yıl 50 TL değerinde Altın kullanıcılara banka tarafından hediye edilir. Sağlık ve eğitim harcamalarında vade farksız, önceden talesi gerekmeden 5 taksit imkanı sunulur.

Sağlam Nakit Kart, Kuveyt Türk müşterilerinin banka bünyesinde bulunan hesaplarındaki bakiyesini kullanmasını sağlayan, bakiyenin yetmemesi durumunda da tanımlanmış ek limit üzerinden harcama yapabileceği bir karttır. Ek limit 250 TL, 500 TL, 1.000 TL, 1.500 TL veya 2000 TL olarak belirlenebilir. Karta ek limit oluşturmak için en yakın Kuveyt Türk şubesine gidilmesi yeterlidir. Sağlam Nakit Kart ile yurt içinde ve yurt dışında Kuveyt Türk ATM’leri ve Visa, Electron, Vpay, Maestro/Cirrus, ve Troy logosu bulunan tüm ATM’lerden işlem yapılabilir. Ayrıca birçok internet sitesi üzerinden de alışveriş yapılabilir. Sağlam Nakit Kart’ta her alışverişte Altın Puan kazandırır.

Dijital Kaşif Kart, Kuveyt Türk bankasının genç müşterilerine özel hazırladığı, nakit para taşıma riskini ortadan kaldıran kartıdır. Kart hem alışverişlerde kullanılabilir hem de ATM’lerden para çekilebilir. Kartın alışveriş ve para çekme limitleri kart kullanıcısının velisi tarafından belirlenir. Kart limiti, Kuveyt Türk şubeleri ve Çağrı Merkezi üzerinden 20 TL, 60 TL, 100 TL veya 300 TL olmak üzere güncellenebilir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

kuveyt turk kredi karti nitelikleri

Kuveyt Türk kredi kartı özellikleri, Kuveyt Türk müşterilerine birçok işlemi yaparken kolaylık sağlamayı amaçlamaktadır. Kuveyt Türk kredi kartı özellikleri şunlardır:

 • Otomatik ödeme talimatıyla, anlaşmalı kurumların faturalarının ödenmesi
 • Ödeme ve para çekme işlemlerini hem Kuveyt Türk ATM lerinde hem de ortak ATM lerinde yapabilme
 • Yurtdışı kullanımına açık olması
 • Anakart üzerinden ek kart çıkarma olanağı
 • İnternet alışverişini daha güvenli yapabilmek için sanal kart imkanı
 • İnternet alışverişlerinde kullanım

Kuveyt Türk Kredi Kartı İnternet Kullanımına Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk kartı internet kullanımı kart sahibi tarafından aktive edilir. Tüm bankaların kartlarında olduğu gibi, Kuveyt Türk kredi kartları da müşteriye internet alışverişine kapalı olarak ulaşır. Kredi kartınızı internet üzerinde de güvenli bir şekilde kullanmak için, Kuveyt Türk Çağrı Merkezini arayarak, mobil uygulama veya İnternet Bankacılığı üzerinden kartı internet alışverişine açabilirsiniz.

Kısa mesaj yoluyla kredi kartı internet bankacılığına da açık hale getirilebilir. ONAY, INTERNET, kartın son 4 hanesini, aralarında birere boşluk bırakarak 2848’e SMS atıldığında kart anında internet bankacılığına açık hale gelir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı MasterPass Kullanımı Nasıldır?

Kuveyt Türk kartlarıyla MasterPass kullanımı, internet üzerinden alışveriş yapmayı çok daha hızlı ve güvenli hale getirir. Kuveyt Türk kredi kartlarını bir defa MaterPass altyapısına ekledikten sonra, MasterPass ile anlaşmalı e-ticaret siteleri üzerinden yapılan ödemelerde, kart numarası ve diğer kart bilgileri girilmesi gerekmeden güvenle alışveriş yapmanızı sağlar. Kartın MaterPass’e eklenebilmesi için MasterCard veya Visa logolu kart olması gerekir. Masterpass’e üye olmak için MasterPass Türkiye websitesi olan www.masterpassturkiye.com üzerinden Kuveyt Türk kartı bilgileri kaydedilebilir. Ayrıca internet üzerinden alışveriş yaparken ödeme adımına gelince “kartımı Masterpass’e kaydet” butonu seçilerek de yapılabilir. Böylece Kuveyt Türk kredi kartı bilgileriniz MasterPass altyapısı içinde güvenle korunur.

Litecoin nedir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı limit değişimi Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk kredi kartı limit değişikliği, limit artırmak veya düşürmek adına yapılabilir. Limit değişikliği talebi Kuveyt Türk şubelerinden veya Çağrı Merkezini numarası, 444 0 123 aranarak oluşturulabilir.

Kuveyt Türk Kredi Kartından Nasıl Nakit Avans Çekilir?

Kuveyt Türk kartından nakit avans çekebilmektedir. Nakit avans çekim ücreti işlem başına 1,25 TL dir.

Kuveyt Türk kredi kartlarından çekilebilecek nakit avans tutarları şu şekildedir:

 • Sağlam Kart Klasik: kart limitinin %10’u kadar ve maksimum 500 TL nakit avans çekilebilir.
 • Sağlam Kart Gold: kart limitinin &10’u kadar ve maksimum 1000 TL nakit avans çekilebilir.
 • Sağlam Kart Platin ile kart limitinin %10’u kadar ve maksimum 2000 TL nakit avans çekilebilir.