• YARIM ALTIN
  8.048,00
  % 1,02
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2234
  % -0,11
 • € EURO
  34,9331
  % 0,17
 • £ POUND
  40,5695
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  4,4779
  % -0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3522
  % 0,11
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Yapı Kredi Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası müşteri temsilcisine hızlı bağlanma seçeneği sunan bankalar arasında yer alır. 2021’de müşteri temsilcisine direkt bağlanmak isteyen kullanıcıların kısa yol numaralarını tercih etmesi gerekir. Yapı ve Krediler Bankası müşteri temsilcisine direkt bağlanmak isteyen kullanıcıları için birçok farklı seçenek sunar. En kısa işlemlerden birisi sesli yanıt sistemi ile bağlantı sağlandıktan sonra 2 ve ardından 0 tuşlarına basılmasıdır. Yapı Kredi müşteri temsilcisi direkt bağlantı için 2 ve 0 tuşlarının kullanılması gerekir. 0’a basıldıktan sonra doğrudan müşteri temsilcisine bağlanılacaktır.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarası aracılığı ile telefon bankacılığı rahatlık ile kullanılabilir. Yapı Kredi Bankasının müşteri iletişim merkezine ulaşmak için 0 850 222 04 44 numaralı telefonun aranması gerekir. Yapı Kredi Bankası, kesintisiz hizmet anlayışı ile birçok işleminin müşteri iletişim merkezi aracılığı ile yapılmasına izin verir. Yapı Kredi müşteri hizmetlerine ulaşmak için 0 850 222 04 44 numaralı telefonun aranması yeterli olur. İlk önce sesli yanıt sistemi ile karşılaşılır ve ardından müşteri temsilcisi ile görüşülebilir. Müşteri temsilcisi ile direkt bağlantı kurmak için kısa yol tuşlarının kullanılması gerekir.

Yapı Kredi Çağrı Merkezi Numarası Nedir?

iletisim yapi kredi cagri merkezi

Yapı Kredi Bankası çağrı merkezi telefonu, müşteri iletişim merkezinin numarasından farklıdır. Telefon bankacılığını kullanmak için ya çağrı merkezinin ya da müşteri hizmetlerinin kullanılması gerekir. Çağrı merkezi telefon numarası ise 444 0 444’tür. Müşteriler, işlemlerini yapabilmek için şubeye gitmeden çağrı merkezi ile irtibat kurabilir. Çağrı merkezi aracılığı ile birçok işlem yapılabilir. Çağrı merkezi ile işlem yapmak isteyen kullanıcılar eğer Türkiye’de ise herhangi bir alan veya ülke kodu girmeden direkt arama yapabilirler. Ancak Türkiye dışından arama yapılacak ise numaranın başına +90 eklenmelidir.

Yapı Kredi Bankası Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Yapı Kredi mesai saatleri sadece şube için geçerlidir. Bankanın dijital ve telefon bankacılıkları için mesai kavramı geçerli değildir. Yapı Kredi Bankasına ait olan çağrı merkezinin çalışma saatleri bulunmaz. 7/24 kesintisiz bir şekilde hizmet verme anlayışı ile çalışmalarına devam eden çağrı merkezine her an ulaşmak mümkündür. Çağrı merkezi bankanın sürekli hizmet veren merkezlerinden biridir.

Yapı ve Krediler Bankası Müşteri Hizmetleri Tuşlarının Anlamı Nedir?

Yapı Kredi müşteri hizmetlerine bağlanıldığı zaman sesli yanıt sistemi tarafından bazı tuşlara basılması istenir. Bu tuşlar, komut özelliği taşır ve bir menüye bağlı olarak çalışır. Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri kullanıldığında sesli sistemin işlemlere tuş atadığı görülür. Hangi işlem yapılacak ise o tuşa basılması gerekir. Müşteri hizmetleri arandıktan sonra hızlıca müşterisi temsilcisine bağlanmak için ise 2 ve 0 tuşlarına basılmalıdır. Yapı Kredi müşteri temsilcisi direkt bağlantı için kullanılacak kısa yol tuşları 2 ve 0’dır.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Sesli Komut Nedir?

Yapı Kredi sesli komut özelliği çağrı merkezi ve müşteri iletişim merkezi için geçerli olan bir sistemdir. İşlemlerin daha kolay yapılabilmesi adına farklı kategoriler ile hizmet edilmesi sağlanır. Bu kategorilerde işlem yapabilmek ve bu süreçte güvenlik ihlali de yaşamamak için müşterinin sesli yönlendirme ile işlerini yapması istenir. Müşteri iletişim merkezi arandığı zaman otomatik bir ses ile karşılaşılır ve kişiler yapmak istedikleri işlemi, tuş kullanmadan, sözel olarak ifade edebilir. Bu duruma ise sesli komut özelliği denir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Alt Menü Seçenekleri Nedir?

Yapı Kredi müşteri hizmetleri menüsü farklı işlemlerin yapılmasına olanak tanımak amacı ile oluşturulur. Örneğin hesap işlemi yapmak isteniyor ise başka bir tuşa; kredi kartı işlemi yapılmak isteniyor ise başka bir tuşa basılması gerekir. Müşteri hizmetlerinin alt menü seçenekleri şunlardır:

 • Kart kayıp ve / veya çalıntı bildirimi
 • Kredi kartı işlemleri
 • Bankacılık işlemleri (hesap işlemleri)
 • Diğer

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartı İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi kartı işlemleri müşteri hizmetleri kullanılarak yapılabilir. Müşteri hizmetleri aracılığı ile ekstre işlemi, ödeme, limit değişikliği, ek kart talebi gibi farklı işlemlerin yapılması mümkündür. Müşteri hizmetlerinin aktif olarak kullanılması ve birçok işlemin daha buraya taşınması ile müşterilerin şubeye gitmesine gerek kalmaz. Müşteri hizmetlerinden işlem yapmak için 0 850 222 04 44 numaralı telefonun aranması gerekir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Kredi Kartı İşlemleri Nedir?

Yapı Kredi müşteri hizmetleri kredi kartı işlemlerinin yapılmasına izin verir. Müşteri hizmetleri kullanılarak yapılan kredi kartı işlemleri ve tuşları şunlardır:

 • Ekstreye yönelik işlemler için 1
 • Borç ödemek için 1
 • Limit değişikliği için 2
 • Bakiye sorgulama için 2
 • Kart başvuru takibi, kart kargo takibi için 3
 • Paro Puan işlemleri için 4
 • Kredi kartı ön ödeme faaliyeti için 5
 • Ek kartlara yönelik işlemler için 6
 • Online alışveriş ayarları için 7
 • Müşteri temsilcisi ile görüşmek için 0

Tuşlarına basılabilir. Direkt bağlanmak için ise 2 ve ardından 0’a basılması gerekir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Bankacılık İşlemleri Nedir?

Yapı Kredi müşteri hizmetleri bankacılık işlemlerinin yapılmasına da izin verir. Bu bankacılık işlemleri arasında hesap işlemleri, yatırım işlemleri ve kart başvuru takibi gibi özellikler yer alır. 0 850 222 04 44 numaralı telefon aranarak müşteri hizmetlerine bağlanmak mümkündür. Bankacılık işlemleri için 2’ye basılması gerekir. Müşteri temsilcisine bağlanmak için ise 0’a basılmalıdır. Bankacılık işlemleri öncesinde kimlik numarası veya müşteri numarasının sisteme girilmesi gerekebilir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Bankacılık İşlem Numarası Nedir?

Yapı Kredi bankacılık numarası müşteri hizmetlerinde farklı tuşlar ile yapılabilir. Her işlem için farklı bir işlem numarası bulunur. Bu işlem numaraları şu şekildedir:

 • Hesap işlemleri için 1
 • Hisse senedi veya diğer yatırım işlemleri için 2
 • Para transferi için 3
 • Fatura ödemek ve otomatik ödeme talimatı vermek için 3
 • Kargo takibi için 4
 • Online alışveriş ayarları için 5
 • Müşteri temsilcisi ile görüşmek için 0

Bu sıralama çağrı merkezi için de aynıdır.

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

yapi kredi cagri merkezi aktif sureler

Yapı Kredi çalışma saatleri müşteri hizmetleri için kesintisizdir. Çağrı merkezi, internet ve mobil bankacılık için olduğu gibi müşteri hizmetleri de 7/24 hizmet verir. Bankanın şubesi için çalışma saati kavramı geçerlidir. Banka şubeleri 09.00 itibari ile mesaiye başlar ve 16.00 itibari ile mesaiyi bitirirler. 16.00’dan sonra yapılacak işlemler için bankanın farklı kanallarının tercih edilmesi gerekir. Bankanın çalışma saatleri bittikten sonra işlem yapmak isteyen kullanıcıların tercih edebileceği kanallar şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Müşteri hizmetleri

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Ramazanda Çalışır Mı?

Yapı Kredi Bankası ramazan 2021’de de çalışmaya devam edecektir. Yapı Kredi Bankası özel günler ve bayramlar haricine belirtilen saatler içerisinde faaliyet gösterir. Hafta içi beş gün boyunca 09.00 – 16.00 saatleri arasında banka şubesinden işlem yapmak mümkündür. Bayram ve özel günlerde ise müşteri iletişim merkezi, internet bankası ve mobil bankacılık kullanılarak işlem yapılmasına izin verilir. Yapı Kredi müşteri temsilcisi direkt bağlantı kurarak işlem yapmak özel günlerde de mümkündür.