• YARIM ALTIN
  7.836,00
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3838
  % 0,14
 • € EURO
  34,9358
  % 0,10
 • £ POUND
  41,4240
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  4,4632
  % -0,21
 • РУБ RUBLE
  0,3648
  % 0,20
 • BITCOIN/TL
  2247014,159
  % -0,82
 • BIST 100
  %

Yapı Kredi Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

Yapı Kredi Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

Yapı Kredi Bankası kart sorgulaması birçok yöntem ile yapılabilir. Günümüzden çok sayıda kişi kredi kartına sahiptir. Bazı kişiler genellikle nakit kullanmayı tercih etse de en az 1 tane kredi kartına sahip olması kaçınılmazdır. Özellikle internetten alışveriş yapacak kişiler için kredi kartı bir ihtiyaçtır. Bazı alışveriş sitelerinde sadece kredi kartı ile ödeme gerçekleşir.

Yapı Kredi kredi kartı sorgulama işlemleri için banka tarafından kullanıma açık olan kanallardan herhangi biri tercih edilebilir. Yapı Kredi Bankası online işlem kanalları şu şekilde listelenmiştir:

 • Yapı Kredi Bankası şubeleri
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • İnternet bankacılığı
 • Müşteri hizmetleri
 • Yapı Kredi ATM‘leri
 • Yapı Kredi Bankası internet sitesi

Yukarıdaki bankacılık kanalları sayesinde, kredi kartı başvurusunun onay durumu hakkında detaylı sorgulama yapılabilir.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri ile Kredi Kartı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetleri ile kart sorgulama yöntemi ile de kolay bir şekilde bilgi sahibi olunabilir. Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra kartın ne zaman adrese ulaşacağı ve kargoya verildikten sonra nerede olduğu müşteriler tarafından merak edilen konulardır. Şubelere gitmek istemeyen kişiler kolay bir şekilde bu bilgilere ulaşabilir. Yapı Kredi müşteri hizmetleri ile kredi kartı sorgulaması yapmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Müşteri hizmetlerine ulaşmak için cep telefonlarından “0850 222 0444” numarası veya “444 0 444” tuşlanır.
 • Sistemin kimlik doğrulaması yapması açısından T.C. kimlik numarasının veya müşteri numarasının tuşlanması gerekir.
 • Kimlik doğulama işlemi başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanılır.
 • Temsilci ile görüşme esnasında kredi kartı sorgulama diye belirtilmesi gerekir.
 • Müşteri temsilcisi kredi kartı sorgulaması için sistemden araştırır ve kartın ne durumda olduğuna dair müşteriyi bilgilendirir.
 • Kartın müşteriye ne zaman ulaşacağına dair tüm bilgiler müşteriye aktarılır.

Müşteri hizmetleri genellikle çok yoğundur. Bu durumun sebebi de şubelerdeki işlemlerin azalıp telefon ve internet bankacılığına geçmesi olmuştur. Müşteri hizmetlerine ulaşmak biraz zaman alabilir ve bu durum müşterilerin pek hoşuna gitmez. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları hız kazanma açısından müşterilere daha çok önerilen banka kanallarıdır.

TEB Kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısını inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı ile Kredi Kartı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

kredi karti basvuru sorgulama mobil bankacilik

Yapı Kredi internet şubesi aracılığıyla kredi kartı kolay bir şekilde sorgulanabilir. Banka işlemlerinin çoğunun internete dönmesiyle birlikte internet şubesi daha çok tercih edilmiştir. Yapı Kredi Bankası kredi kartı sorgulama için yapılması gereken işlemler şu şekildedir:

 • Bankanın internet bankacılığına giriş yapabilmek için öncelikle internet sitesine ulaşılması gerekir.
 • Yapı Kredi resmi web sitesi açıldıktan sonra ana sayfada yer alan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklanır.
 • Giriş ekranı açıldıktan sonra T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifresinin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi gerekir.
 • İnternet şubesine başarılı bir şekilde giriş yapıldıktan sonra ana sayfada yer alan menüden “Başvurular” sekmesine tıklanır.
 • “Kredi Kartı Başvuruları” kısmından başvuru sonucu ve Yapı Kredi kredi kartı sorgulama gibi bilgilerin tümü öğrenilir.

Yapı Kredi Bankası’ndan Alınan Kredi Kartı Kaç Günde Adrese Ulaşır?

Yapı kredi kart teslimatı genellikle 7 gün içerisinde gerçekleşir. Bu teslimat süresi kargo şirketine göre değişebilir. Bazen kargoda çıkan problemler teslimat süresinin uzamasına neden olabilmektedir. Adrese teslimat istemeyen kişiler başvuru esnasında şubeden almak istediğini belirtebilir. Bu sayede kredi kartının sorunsuz bir şekilde bankaya teslimi yapılabilir.

Teslimat adresi olarak ev adresi verildikten sonra alıcının evde olmadığı gibi durumlarda kart iadesi yapılabilir. Bu yüzden kargo firmasıyla iletişime geçmekte fayda vardır. Yapı Kredi internet bankacılığını kullanan müşteriler menü üzerinden “Kartlarım” ve “Kart Takibi” sekmeleri üzerinden kredi kartının durumunu öğrenebilir.

Yapı Kredi Hangi Kargo Firması ile Çalışıyor?

yapi kredi kredi karti hangi kurye ile gonderilmektedir

Yapı Kredi ile anlaşmalı kurye, yenilenen veya başvurusu yeni onaylanan kredi kartlarının dağıtımını yapar. Kuryenet Yapı Kredi Bankası ile anlaşmalı olan bir kargo firmasıdır. Kredi kartının nerede olduğuna dair bilgi almak isteyen kişiler Kuryenet üzerinden takip işlemini yapabilir. Eğer teslim edilecek olan adres değişirse veya farklı bir yerden teslim almak istenirse Kuryenet müşteri hizmetleri aranmalıdır.

Kuryenet müşteri hizmetleri ile irtibata geçildiğinde temsilci kartın teslimi ile ilgili değişiklikleri yapar ve gerekli yönlendirmeleri yapar. Kuryeler kart sahibinin kimliği ve ıslak imzası olmadan başka birisine kartı teslim edemez. Bu yüzden kartı adresten alamayacak durumdaki kişilerin kartın bankaya teslim edilmesini istemesi daha iyi olacaktır.

Yapı Kredi Bankası Kartı Şubelerden Teslim Alınabilir Mi?

Kredi kartının şubeden teslim alınması da müşterilerin tercih edilen bir yöntemdir. Şubeden teslim alınacağının kredi kartı başvurusu işlemi yapılırken bildirilmesi çok önemlidir. Bu sayede tekrar müşteri hizmetleri ve kargo şirketi ile iletişime geçmeye gerek kalmaz. Kart banka şubesine teslim edildiği zaman kısa mesaj yolu ile bilgilendirme yapılır.

Bankanın mesai saatleri içerisinde kart sahibi en yakın şubeye giderek kredi kartını teslim alınabilir. Teslim işlemi için bizzat kişinin kendisinin bankaya gitmesi gerekir. Bu tarz teslim yöntemini genellikle kargo dağıtıma çıktığında evde olamayacak kişiler tercih eder. Aksi halde kurye alıcıyı evde bulamadığı takdirde kredi kartını geri gönderebilir.

QNB Finansbank kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısına da göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Olumsuz Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Kredi kartı başvurusunun reddi birçok sebepten kaynaklanabilir. Bankalar genellikle müşterinin kredi notu yetersiz olduğunda kredi kartı başvurusunu olumsuz yanıtlar. Diğer bir neden ise istenilen kart limitinin aylık gelir ile uyuşmaması durumudur. Müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayan bir kişi reddin temel nedeni hakkında bilgi sahibi olur. Eğer istenilen kartın limiti ile ilgili bir sorun oluştuysa limit talebi düşürülüp tekrar kredi kartı başvurusu yapılabilir. Başvuru yaptıktan sonra Yapı Kredi kredi kartı sorgulama ile başvuru durumu takip edilebilir.