• YARIM ALTIN
  8.234,00
  % -0,48
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6504
  % 0,28
 • € EURO
  34,7992
  % 0,29
 • £ POUND
  40,4308
  % 0,49
 • ¥ YUAN
  4,5007
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3509
  % 0,38
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Denizbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Denizbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Denizbank vadeli yatırım hesabı açmak için çeşitli vade ve tutarlarda, Denizbank şubelerinden, internet bankacılığı veya telefon bankacılığı üzerinden kolaylıkla açılabilmektedir. Türk Lirası ve yabancı para cinsindeki yatırımlardan risksiz getiri elde etmek için, kişiye en uygun oran ve vadeyi seçerek hesap açılabilir. İstendiği takdirde, 1, 3, 6 ve 12 ay vadeli ya da 1 günden 365 güne kadar istenilen süre seçilerek Denizbank vadeli mevduat hesabı oluşturulabilir. Aynı zamanda internet şubesi aracılığıyla açılacak web mevduat ile şubelere göre daha avantajlı faiz oranlarından yararlanmak mümkündür. Denizbank’ta vadesiz hesap ve yeterli bakiye bulunuyorsa, Mobil Deniz, internet bankacılığı, Denizbank iletişim merkezi ya da şubeler aracılığıyla vadeli hesap açılabilir. Denizbank ile ilk kez çalışacak kişiler Denizbank şubesine kimlik ile giderek hesap açtırabilirler.

E-mevduat Hesabı Nedir?

E-mevduat hesabı, tüm müşterilere özel faiz oranları ile sunulan bir vadeli mevduat ürünü olarak 7 gün 24 saat kesintisiz yararlanabilir ve anında vadeli mevduat hesabı açılabilmektedir. Mobil Deniz veya internet bankacılığı üzerinden sunulan kişiye özel avantajlı banka faiz oranları ile vadeli e-mevduat hesabı açarak birikimlerden kazanç sağlanabilir. Başlamak için kullanıcı bilgileri ile giriş yapılıp birikimler e-mevduatın avantajlı faiz oranlarıyla değerlendirilebilir.

Seracilik hibe desteği nasıl alınır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

E-mevduat Faiz Oranları Nedir?

faiz miktarlari e mevduat

E-mevduat getiri oranları, Mobil Deniz ya da internet bankacılığı ile açılan TL/USD/EUR cinsi vadeli mevduat hesaplar için özel belirlenmiş, avantajlı banka faiz oranları geçerlidir. E-mevduat banka faiz oranları, piyasa koşullarına göre değişmekte ve en güncel faiz oranlarını öğrenmek için internet bankacılığı veya Mobil Deniz hesabıyla giriş yapabilir ya da e-mevduat sayfasında yayınlanan güncel faiz oranlarını anında görüntülenebilir. Denizbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile birikimlerden ne kadar kazanç elde edileceğini öğrenmek için uzun vadeli mevduat hesaplama işlemleri yapılması gerekmemektedir. İnternet bankacılığı veya Mobil Deniz hesabına giriş yaparak e-mevduat hesabındaki birikimler için faiz hesaplama işlemi kolayca yapılabilir ve elde edilecek vadeli mevduat gelirleri anında görülmektedir. Kişiye özel sunulan ayrıcalıklı fırsatlarla mevduat faiz hesaplama, faiz oranları, kredi faiz oranları ve daha fazlası kolaylıkla görüntülenmektedir.

E-mevduat İçin Minimum Tutar Nedir?

E-mevduat için en az miktar 1.000 TL olup hesap açabilmek için hesapta bulunması gereken minimum altın ise 25 gram ve üzeri olmalıdır. E-mevduat hesabı Denizbank Mobil Deniz ya da internet bankacılığı üzerinden kişiye özel faiz oranlarıyla açılabilir, standart vadeli faiz oranları ile karşılaştırıldığında daha yüksek kazanç elde edilebilmektedir. Gerçek kişiler adına açılan mevduatlar, ticari işlemlere konu olmayan mevduatlar, TL, döviz, kıymetli maden cinsinden mevduatlar, bir mevduat bankasında her bir gerçek kişi için 150.000 TL’ ye kadar sigorta kapsamında bulunmaktadır.

E-mevduat Hesabına Para Yatırma Ve Çekme İşlemleri

E-mevduat hesabına para yatırma ve çekme uygulamaları oldukça kolaydır. Mobil Deniz ya da internet bankacılığı hesabına giriş yaparak istenilen zaman vadeli e-mevduat hesabına para yatırma işlemi yapılabilmektedir. Şubeye gitmeden bankacılık işlemlerini kolayca yapmak için kişiye özel sunulan avantaj ve kampanyalardan yararlanılmaktadır. Denizbank bireysel bankacılık hizmetleri ile e-mevduat hesabına para yatırmak gibi, hesaptan para çekmek içinde internet bankacılığı, telefon bankacılığı, ATM bankacılığı ve Denizbank tarafından sunulan diğer para çekme yöntemleri kullanılarak istenildiği zaman gerçekleştirilebilir. Mobil Deniz ya da internet bankacılığı üzerinden mevduat hesabı kapatma işlemleri de yapılabilmektedir.

Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı Nedir?

denizbank korumali mevduat hesabi tanimi

Denizbank korumalı yatırım hesabı sayesinde borsaya, dövize veya emtiaya yatırım yaparak kazanç artışı sağlarken, endeks veya kur dalgalanmalarından zarar görülmemektedir. Vadedeki endeks ve kur, başlangıç değerinden daha farklı ise, aradaki değişim kazanca dönüşürken, tam tersi olması halinde de anapara korunmuş olur. Denizbank’ta, piyasa şartlarına uygun olarak endeks ve kurun düşmesi ya da yükselmesi riskine karşı çeşitli korumalı, Denizbank vadeli mevduat ürünleri bulunmakta olup bu hesaplar şu şekildedir:

 • Korumalı Döviz Mevduat Hesabı: Korumalı döviz mevduat hesabı ile, vade sonunda döviz kurunda dalgalanma yaşansa bile, kurdan kaynaklanan zararı, önceden belirlenmiş olan faizi paylaşım oranı kadar, mevduat faizi olarak alınmaktadır.
 • Korumalı Borsa Mevduat Hesabı: Vade sonunda BIST endeksinde dalgalanma yaşansa bile, endeksten kaynaklanan zararı, önceden belirlenmiş olan getiri paylaşım oranı kadar, mevduat faizi olarak alınmaktadır.
 • Korumalı Altın Mevduat Hesabı: Vade sonunda altın endeksinde dalgalanma yaşansa bile, endeksten kaynaklanan zararı, önceden belirlenmiş olan getiri paylaşım oranı kadar, mevduat faizi olarak alınmaktadır.

Mantar yetiştiriciliği hibe desteği nasıl alınır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Korumalı Mevduat Hesap Özellikleri Nelerdir?

Korumalı yatırım hesap konularında, hesap 6 veya 12 aylık vadelerde açılabilir, korumalı mevduat hesapları Denizbank tarafından belli dönemlerde ve çeşitli endeks tipleri için açılarak Denizbank şubeleri aracılığıyla duyurulmaktadır. Korumalı mevduat hesaplarının para birimi o dönem açılan endeks türüne bağlı olarak TL, USD veya EURO cinsinden olabilmektedir. Gerçek kişiler adına açılan mevduatlar, ticari işlemlere konu olmayan mevduatlar, TL, Döviz, kıymetli maden cinsinden mevduatlar, bir mevduat bankasında her bir gerçek kişi için 150.000 TL’ ye kadar sigorta kapsamında bulunmaktadır.

Para Çekilebilir Vadeli Mevduat Nedir?

Para çekilebilir vadeli yatırım sayesinde, belirli bir vade süresince vadeli mevduatın vade sonunu beklemeden ve vadesi bozulmadan Denizbank’ın belirlemiş olduğu limit dahilinde anaparadan nakit çekilebilir. Ayrıca 1 yıldan uzun vadeler için yapılan para çekim işlemlerinde birikmiş faizin tamamını alma avantajı da bulunmaktadır.

Para Çekilebilir Vadeli Mevduat Avantajları Nelerdir?

Para çekilebilir vadeli yatırım avantajları, acil ihtiyaçlar için hesabın vade sonunu beklemeden, vade süresince istenilen zaman nakit çekebilme imkanı sağlamaktadır. Kalan anapara ise vadesi bozulmadan, vade sonuna kadar faiz almaya devam etmektedir. Para çekilebilir vadeli yatırım 1 aydan 400 güne kadar tüm vadelerde açılabilmekte olup ayrıca hesapta kalan miktar için standart faiz işlemeye devam ederken çekilen miktar için de %0,25 faiz alınmaktadır. Vadeli mevduatın vade sonunu beklemeden ve mevduatın vadesi bozulmadan para çekimi yapılabilmektedir. 1 yıldan uzun vadeler için ise yapılacak para çekim işlemlerinde birikmiş faizin tamamı alınabilmektedir.

Çok Para Birimli Mevduat Hesabı

Çok para birimli yatırım hesabı sayesinde birikimler vade süresince bankanın belirlediği farklı para birimlerine yönlendirebilir, faiz gelirinin yanında kur hareketlerinden de yararlanılmaktadır. İstenilen para birimleri arasında istenilen tutarda geçiş yapabilir ve faiz kaybı olmadan parite avantajlarından da yararlanılabilir. Bu avantajlar şu şekildedir:

 • Vade sonu beklemeden istenildiği zaman, para birimleri arasında geçiş yapabilme olanağı
 • Vade içerisinde yapılacak para birimi değişikliklerinde faiz kaybı yaşamamak
 • Döviz kurlarında oluşabilecek beklenmedik değişimlere karşı korunmak

Çok Para Birimli Mevduat Hesabı Özellikleri

Çok para birimli yatırım hesabı ayrıcalıkları, 30 ile 35 gün vade aralığında hesap açılabilir, para birimi geçişleri Türk Lirası, Dolar, Euro, Sterlin, İsviçre Frangı ve Japon Yeni arasında yapılabilmektedir. Denizbank vadeli mevduat ile çok para birimli hesap açma alt limiti TL’de 50.000, USD’de 10.000, EUR’da 10.000, Sterlin ve İsviçre Frangında 10.000 ve Japon Yeni’nde 1.000.000 TL olmaktadır.