• YARIM ALTIN
  8.110,00
  % 0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7105
  % 0,09
 • € EURO
  35,4255
  % 0,00
 • £ POUND
  41,9571
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4952
  % -0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3716
  % -1,55
 • BITCOIN/TL
  1874309,184
  % 3,36
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Ziraat bankası otomatik ödeme talimatları farklı kanallar aracılığı ile verilebilir. Otomatik ödeme talimatları Tüm teknolojik ortamlarda verilebileceği gibi banka şubesi aracılığı ile de verilebilir. Hayat bankası otomatik ödeme talimatları, bir çok farklı seçenek üzerinden kişiye en uygun olan seçilerek işlemler başlatılabilir. Ziraat bankası otomatik ödeme talimatı verilebilecek olan kanallar ise şu şekil

 • Ziraat bankası internet bankacılığı
 • Ziraat bankası mobil bankacılık
 • Ziraat bankası ATM’leri
 • Ziraat bankası müşteri hizmetleri
 • Ziraat bankası şubeleri

Bu Seçenekler aracılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde bankacılık işlemleri tamamlanabilirken, tüm faturalar ve ödemeler içinde otomatik ödeme talimatları oluşturulabilir. Ziraat bankasının mevcut müşterisi olmayan kişiler ve otomatik ödeme talimatı oluşturabilirler. Bunun için öncelikle ziraat bankasının herhangi bir şubesine gidilmesi gerekir, daha sonra hızlı bir şekilde ziraat bankası müşterisi olarak otomatik ödeme talimatları oluşturulabilir. Ayrıca bu seçenekleri alternatif olarak ziraat bankasına direkt olarak bağlanılabilecek olan 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaraları üzerinden de otomatik ödeme talimatları oluşturmak mümkündür.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İle Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

ziraat bankasi otomatik odeme talimati

Ziraat bankasından kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verebilmek için kredi kartı limitinin belirlenmiş olduğu fatura ve prim ödemeleri için kullanılmasına olanak sağlayan bir ödeme talimatı sistemidir. Ziraat bankası otomatik ödeme talimatı yöntemleri arasında yer alan ve hesaptan ödeme yönteminden farklı olan bu yöntem sayesinde, faturaların son ödeme tarihine bağlı olarak değil de direkt olarak kredi kartınızın son ödeme tarihine göre gerekli ödemeleri yapma avantajı sağlanması mümkündür.

Ayrıca Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Bankası Kredi Kartı İle Otomatik Ödeme Talimatının Özellikleri Neler?

Ziraat bankası üzerinden kredi kartı aracılığı ile otomatik ödeme talimatı oluşturmanın müslimlere bir çok faydası ve avantajı bulunur. Otomatik ödeme talimatları sayesinde öncelikle kişiler gecikme faizi ödemekten kurtulurlar. Faturalarım gerekmesi ve ödeme tarihlerini üst üste gelmesi ile genellikle fatura ödemeleri gecikti bilerek unutulur, böylece geciken fatura olarak gecikme faiz tutarı uygulanarak fatura ödemeleri neredeyse yarı oranı ile artmaktadır. Ziraat bankası kredi kartı ile otomatik ödeme talimatları bu sorunların tamamen önüne geçmek için hazırlanmıştır. Ziraat bankası üzerinden kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı oluşturmanın özelliklerinden bahsedilmesi gerekir ise bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Bu özellik sayesinde fatura ya da prim ödemelerinizin takip zorunluluğu tamamıyla ortadan kalkar.
 • Telefon, internet ve şube gibi kanallar vasıtasıyla otomatik ödeme talimatı vermek son derece kolaydır.
 • Normal otomatik ödeme talimatlarında hesapta bakiye yoksa fatura ödemesi gerçekleşemezken, bu ödeme seçeneği sayesinde kredi kartı bakiyesi ile kredi kartı ödemesi kolaylıkla yapılabilir.
 • Ödeme işlemleri daha düzenli bir şekilde gerçekleşir ve kredi sicilinin kredi kartı nedeniyle zedelenmesi söz konusu olmaz.
 • Fatura ödemeleri 30 gün içerisinde yapılabiliyorsa, kredi kartı otomatik ödeme talimatı ile bu süre 50 güne dahi çıkabilir. 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

Ziraat bankası kredi kartı ile kapıda ödeme talimatlarının iptal işlemleri, otomatik ödeme talimatlarının verildiği kanallar aracılığı ile gerçekleştirilebilir. Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatları nasıl veriliyor ise aynı şekilde iptal de edilebilir. Ziraat bankası kredi kartı otomatik ödeme talimatı iptali ise şu yöntemler ile kolaylıkla yapılabilir:

 • Ziraat internet bankacılığı ile kredi kartı otomatik ödeme talimatı iptali: Ziraat internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra şu adımların takip edilmesi gerekir: Ödemeler> Otomatik Talimatlarım>  Tüm Talimatlarım> Talimatı Seçimi ve İptali. Bu adımların doğru bir şekilde uygulanması durumunda kolaylıkla otomatik ödeme talimatı iptali gerçekleştirilebilir.
 • Ziraat Bankası şubelerinden kredi kartı otomatik ödeme talimatı iptali: Ziraat Bankası şubelerinden, nüfus cüzdanı ile birlikte gişe bölümünden otomatik ödeme talimatının iptal edilmesine ilişkin talimatta bulunulabilir.
 • Ziraat bankası telefon bankacılığı ile kredi kartı otomatik ödeme talimatı iptali için takip edilmesi gereken adımlar ise şu şekildedir:  444 00 00 ya da 0850 258 00 00 numaralı telefon aranarak sesli yanıt sistemine bağlanılması gerekir. Öncelikle 1(bir) tuşuna basıp, hemen ardından 0(sıfır) tuşuna basılması ile birlikte müşteri temsilcisine bağlanıp, otomatik ödeme talimatının iptal edilmek istendiği bildirilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

ziraat bankasi otomatik odeme talimati

Ziraat Bankası kredi kartı borcu otomatik ödeme talimatları, kart borcunun otomatik olarak ödenmesiyle ilişkili olan bir özelliktir. Kredi kartına bağlı olan hesapta buna tanımlıdır. Direkt olarak dönem sonucunda hesapta yeterli bakiye var ise güncel borcun ödemesini otomatik olarak gerçekleştirilir. Hesapta yeterli oranda bakiye yoksa asgari tutarı ödemesi yapılır; ancak asgari tutar için de yeterli bakiye yoksa ödeme gerçekleştirilemez. Bununla birlikte Ziraat Bankası şubelerine giderek ya da telefonla iletişime geçerek, Ziraat kredi kartı borcu ödeme işlemine ilişkin özel bir talepte bulunmakta mümkündür.

Ayrıca Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi Başvurusu ve Şartları Nelerdir? adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Bankası Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı Ücreti Ne Kadar?

Ziraat kredi kartı otomatik ödeme talimat ücreti hakkında banka tarafından net bir bilgi verilmemiştir. Bu sebeple kesin bir tutar vermek söz konusu değildir; fakat genellikle işlem ücretleri 1 TL, 2 TL arasında değişkenlik gösterirken bu tutarlar tek seferlik işlemlerde alınan ücret ödemeleridir. Ziraat bankası düzenli olarak otomatik ödeme talimatlarında ne kadar işlem ücreti yansıtılacağı bilgisi net olarak müşteri hizmetleri aracılığı ile alınabilir.